W co zapakować prezent?

Święta, urodziny, rocznice – wszystkie te okazje łączą się z jednym – wręczaniem prezentów. Wielu z nas – wręczających – często natomiast czuje frustrację związaną z dobraniem odpowiedniego i niebanalnego zapakowania upominku. Dlatego tym, którzy nie potrafią się zdecydować, w co opakować podarunek, polecamy nasz poradnik.

PAPIER OZDOBNY

Wiele osób poleca papier prezentowy na pudełko prezentowe. Nie każdy z nas jednak posiada zdolności plastyczne, przez co owijanie i oklejanie podarunku dekoracyjnymi arkuszami może przysporzyć wielu nerwów. Ponadto męczenie się z papierem prezentowym może skutkować podarciem, pomięciem lub ogólnym nieestetycznym wyglądem upominku. Dlatego niektórzy wolą zostawić to zadanie profesjonalistom – można ich znaleźć np. w większości galerii handlowych. Nie ulega jednak wątpliwości, że staranne i dbałe zapakowanie pudełko prezentowe w papier ozdobny wygląda efektownie i elegancko.

TORBA PREZENTOWA

Kolejną możliwością jest torba na prezent. Jest to z pewnością najłatwiejszy wariant – upominek wystarczy wtedy po prostu włożyć do środka. Jednocześnie wygląda ona jednak najmniej efektownie – często można mieć wrażenie, że obdarowujący „poszedł na łatwiznę”. Natomiast tak przygotowany podarunek łatwo jest rozpakować. Dodatkowo torba najprawdopodobniej nie zostanie uszkodzona, dzięki czemu można wykorzystać ją ponownie w przyszłości.

PUDEŁKA DEKORACYJNE

Optymalnym rozwiązaniem jest starannie wykończone pudełko prezentowe ozdobne. Jest to opakowanie, które nadaje podarunkowi ekskluzywnego i eleganckiego charakteru. Owinięcie pudełka piękną wstążką w ulubionym kolorze osoby obdarowywanej to doskonałe wykończenie takiego opakowania. Dodatkowo dekoracyjne pojemniczki to nieograniczone możliwości wyboru kolorów i tekstury materiału okleiny ozdobnej, a także kształtu. Inne pudełko prezentowe bowiem będzie nadawać się na luksusowe alkohole, inne na biżuterię, a jeszcze inne na kosmetyki czy perfumy. Możliwości są nieograniczone – czy wolimy wysokie pudełko z uszami, drobne, delikatne puzderko, czy też fantazyjną paczuszkę o niebanalnym kształcie (np. trójkąta).

Zobacz Polecane Pudełka Prezentowe:

PR01Pudełka OZDOBNE

Pudełka z wieczkiem

HM103
Pudelko okladkowe

Pudelko ze wstążką

estetyczne pudełko gift box na krawat apaszkę szal z kartonu rw02
gift box szare

Pudełka dedykowane

Eleganckie pudełko kartonowe na voucher
RW09-13
Eleganckie pudełko kartonowe na voucher

Pudełko etui na voucher

RW04-01
Pudełko na prezent kartonowe z kokardą

Pudełka prezentowe