Jak wykorzystać pudełka po prezentach?

Bardzo ważnym elementem każdego prezentu jest jego opakowanie na prezent. To właśnie ono ukrywa przed nami zawartość paczki, do ostatniej chwili pobudzając naszą ciekawość. Niestety, gdy święta miną, prezenty zostaną wręczone, a atmosfera opadnie, zostajemy ze zużytymi opakowaniami. Szkoda byłoby je wyrzucać, o wiele lepszym rozwiązaniem jest ich ponowne użycie.

JAK WYKORZYSTAĆ OPAKOWANIA PO PREZENTACH?

Wystarczy trochę kreatywności i wyobraźni, by dać im nowe życie. Możliwości są bardzo szerokie. W tym przypadku ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia. Należy jednak pamiętać, że nasze możliwości są zależne od rodzaju opakowania na prezent.

KARTONOWE PUDEŁKA

Najłatwiej będzie nam, jeśli podarunek otrzymaliśmy w kolorowym pudełku prezentowych. Takie opakowanie na prezent doskonale sprawdzają się podczas przechowywania wszelkiego rodzaju drobiazgów. Mogą być użyte np. w charakterze pudełka na guziki lub nici, długopisy oraz wiele innych przedmiotów. W przypadku, gdy pudełko jest ozdobione jednoznacznie świątecznymi motywami, możemy dokonać kilku przeróbek. Wystarczy okleić pudełko papierem do pakowania lub naklejkami, by stało się dużo bardziej uniwersalne. Małe pudełka doskonale sprawdzą się w formie szkatułki. Wystarczy wyłożyć je tkaniną np. atłasem, by stworzyć miejsce do przechowywania biżuterii.

PAPIER DO PAKOWANIA

W przypadku, gdy pozostał nam nieporozrywany i niepognieciony papier do pakowania, którym owinięte były prezenty, można wykorzystać go do oklejenia pojemników np. po kawie. Dzięki temu będą prezentować się dużo lepiej, gdy wykorzystamy je do przechowywania dowolnych drobiazgów. Jeśli okleimy nim kartonową tubę, zyskamy ciekawy stojak na długopisy. Papier można również wykorzystać do zrobienia obwolut na książki. Dzięki temu ochronimy okładki przed pobrudzeniem. Jeśli mamy małe dzieci, papier do pakowania prezentów może zostać wykorzystany podczas wszelkiego rodzaju zabaw plastycznych np. wydzieranek, czy wyklejanek.

PAPIER DO PAKOWANIA

Najprostszym rozwiązaniem jest ich estetyczne złożenie i schowanie, w celu wykorzystania ich w przyszłym roku. Doskonale sprawdzą się również do przechowywania różnych przedmiotów np. nici lub guzików. Można je również rozciąć, by w wykorzystać do zabaw plastycznych.

OZDOBNE WSTĄŻKI I KOKARDKI

Warto zostawiać sobie również ozdobne wstążki oraz kokardki. Można je wykorzystać do dekorowania różnego rodzaju przedmiotów, tworzenia stroików lub bukietów kwiatów.

NIE WYRZUCAJ OPAKOWAŃ PO PREZENTACH – PRODUKUJMY MNIEJ ŚMIECI

Takie podejście pozwala nam ograniczyć ilość generowanych śmieci, a tym samym wpisać się w niezwykle modny i przyjazny dla środowiska trend „zero waste”. Zgodnie z tą filozofią należy maksymalnie redukować ilość powstających odpadów i starać się ponownie wykorzystywać jak najwięcej rzeczy.

Nasze świąteczne podarki nie muszą oznaczać więcej śmieci, które będą szpecić naszą planetę. Dajmy ziemi prezent świąteczny, poprzez niewyrzucanie opakowania na prezent. Zwłaszcza, że nasze pudełka doskonale nadają się do ponownego użycia, są solidne, eleganckie oraz trwałe. Świetnie wpisują się w trend „zero waste”, bo aż żal je wyrzucać.

Zobacz Polecane Pudełka Prezentowe:

 

 

HM107
Pudełka dno-wieczko

Pudełka dno-wieczko

 

 

PR01
Pudełka prezentowe

Pudełka prezentowe

 

 

HM104
Pudelko okladkowe

Pudelko na magnes