HOTSTAMPING zwany również termodrukiem, hot-printem, złoceniem. Hot-stamping polega na nałożeniu na znakowaną powierzchnię warstwy folii, którą następnie wtłacza się w podłoże za pomocą rozgrzanej matrycy z wygrawerowanym na niej wzorem (np. logo). Folie dostępne są w różnych kolorach: m.in. złota, srebrna, miedziana, czarna, biała, szara, niebieska, czerwona, zielona, brązowa, pomarańczowa, fioletowa, transparentna i inne.      Ograniczenia – brak możliwości nadruku w kilku kolorach.

TŁOCZENIE SUCHE (na sucho) Tłoczenie suche jest to proces zbliżony do złocenia, z tą różnicą, że nie używa się w nim folii. Metoda polega na odkształceniu podłoża w celu uzyskania wklęsłego reliefu. Do wykonania nadruku zarówno jedną jak i drugą metodą niezbędna jest matryca.

SITODRUK Jest to najprostsza technika nadruku jedno lub wielobarwnego. Nadruk tworzony jest przez przetłaczanie farby na podłoże przez przygotowaną wcześniej siatkę (sito, matryca). Każdy kolor musi być nanoszony oddzielnie, przy użyciu odrębnego sita.                                                                        Ograniczenia – brak możliwości uzyskania przejść tonalnych (gradientu).

DRUK OFFSETOWY Jest to jedna z najpopularniejszych technik druku, która umożliwia wierne odwzorowanie na drukowanym podłożu wszystkich szczegółów wielokolorowej grafiki (kolorów oraz detali). W dużym skrócie polega ona na przeniesieniu obrazu z płaskiej matrycy np. na papier z użyciem pośredniej formy gumowej (cylinder w kształcie bębna). Technika ta daje możliwość wyboru dowolnej liczby różnych kolorów spoza najpopularniejszej w poligrafii palety kolorów CMYK (full color). Zadrukowany papier może zostać poddany rożnym uszlachetnieniom, które mają na celu zwiększenie jego walorów zarówno fizycznych (np. ochrona przed wilgocią, zarysowaniem, ubrudzeniem), jak i estetycznych. Najczęściej stosowane uszlachetnienia to:      Lakierowanie (lakier dyspersyjny, UV, lakierowanie wybiórcze)
Laminowanie (folia matowa, błyszcząca, soft touch, anti-scratch, strukturalna)
Hotstamping

Wady

Druk offsetowy opłacalny jest jedynie przy większych nakładach, ponieważ jest dość czasochłonny i generuje wysokie koszty początkowe (przygotowanie kliszy i matrycy, wykonanie oddzielnej blachy dla każdego koloru, skalibrowanie urządzenia do pracy).                                                                                                         

GRAWEROWANIE I WYCINANIE LASEREM Grawerowanie laserowe polega na precyzyjnym wypaleniu lub wycięciu w materiale dowolnego wzoru czy napisu zgodnego z projektem. Proponujemy kilka form znakowania tą metodą:  Grawerowanie bezpośrednio na pudełkach Grawerowanie na tabliczkach (laminaty grawerskie, sklejka, gruby karton), które następnie przyklejane są na pudełka. Laminaty grawerskie dostępne są w wielu kolorach (w tym złote, srebrne) i różnych powierzchniach, np. błysk, mat, satyna Wycinanie wzorów ażurowych na pudełkach Zaletą tej metody znakowania jest możliwość personalizacji już od 1 szt.