Rigid box

Mówi się, że najważniejsze jest wnętrze, jednak w przypadku prezentów niebagatelną rolę pełni również opakowanie. Aby zachwycić osobę obdarowywaną już w czasie wręczania upominku, warto postawić na pudełka typu rigid box.

RIGID BOX, CZYLI TWARDE OPAKOWANIA KLASY PREMIUM

Te pudełka zaliczają się do najbardziej ekskluzywnych rodzajów kartoników, jakie są obecnie produkowane. Wykonuje się je z tektury introligatorskiej wyróżniającej się na tle innych rodzajów surowców wysoką sztywnością i twardością. Dzięki tym właściwościom opakowanie doskonale chroni znajdujący się w środku przedmiot przed przypadkowym uszkodzeniem, a przy tym wygląda niezwykle efektownie. Istnieją najrozmaitsze rodzaje pudełek twardych tego typu. Można kupić m.in. wersje łączone z wieczkiem, typu wieko-dno czy zamykane na magnes – opcji do wyboru jest naprawdę wiele, więc zawsze uda się znaleźć coś, co spełni nasze oczekiwania.

GDZIE WYKORZYSTUJE SIĘ RIGID BOXY?

Tektura introligatorska wprost idealnie nadaje się do produkcji opakowań z segmentu premium. Tworzy się z niej ekskluzywne pudełka prezentowe najróżniejszego typu, w tym te na wino, czekoladki czy biżuterię. Znajduje ona również zastosowanie w przypadku popularnych ostatnimi czasy flower boxów oraz kartoników reklamowych. Ale jak to możliwe, że prosta, szara tektura introligatorska jest tak powszechnie wykorzystywana w różnych branżach? Diabeł tkwi w szczegółach, w tym przypadku są to przede wszystkim papiery ozdobne, którymi okleja się opakowania rigid box. Klienci mają do wyboru wersje w najrozmaitszych kolorach o wykończeniu matowym lub metalicznym. Do dekoracji pudełek stosuje się też papiery z moletką, czyli takie, na których wytłoczono uprzednio jakiś wzór oraz wstążki. Dodatkowym sposobem na ozdobienie kartonika jest zastosowania uszlachetnień.

USZLACHETNIANIE PUDEŁEK JAKO SPOSÓB NA IDENTYFIKACJĘ WIZUALNĄ

Rigid boxy ze względu na swój ekskluzywny wygląd są chętnie wykorzystywane jako opakowania reklamowe. By nadać im jeszcze bardziej luksusowego, a przy tym indywidualnego charakteru, można zastosować różnego rodzaju uszlachetnienia druku, jak hotstamping, sitodruk czy technikę offsetową, dzięki którym kartonik będzie niepowtarzalny.

Zobacz Polecane Pudełka na Prezent:

HM104
Pudelko okladkowe

Pudelko na magnes

HM102 Ekskluzywne pudełko zamykane na magnesy

Pudełka na magnes

PR01
Pudełka prezentowe

Pudełka prezentowe

HM105
Pudełko ozdobne z wieczkiem ze sztywnej tektury

Pudełko ozdobne