Opakowania do recyklingu

Wykorzystywane są nie tylko jako opakowania prezentowe, ale i pudełka do przechowywania drobnych przedmiotów, zdjęć czy innych cennych drobiazgów. Już sama możliwość ich ponownego użycia czyni je ekologicznymi, ale nie tylko to stanowi o ich przyjazności dla środowiska. Sama tektura/karton jest eko, gdyż powstaje z makulatury!

EKOLOGICZNE PUDEŁKA PREZENTOWE?

Niewiele osób wie, że tektura oraz karton, czyli materiały bazowe opakowań wyprodukowane są z tzw. masy papierniczej. Jest to nic innego, jak mieszanka ścieru drzewnego, celulozy oraz makulatury z dodatkiem różnego rodzaju wypełniaczy. Większość z tych surowców pochodzi z recyklingu, a zatem pudełko z tektury czy mikrofali kaszerowanej jest wyrobem przyjaznym środowisku. Zużyte opakowanie prezentowe również nadaje się do powtórnego przerobu i może być wykorzystywane jako surowiec wtórny, ograniczając w ten sposób zużycie minerałów pierwotnych.

RECYKLING PAPIERU = CZYSTSZE POWIETRZE I NOWY WIZERUNEK FIRMY

Dlaczego warto wybierać opakowania prezentowe z tektury pochodzącej z makulatury? Gdyż w ten sposób chroni się środowisko naturalne przed negatywnym skutkami działalności człowieka. Do produkcji jednej tony papieru potrzeba aż 17 drzew! Tak więc wykorzystanie papieru z recyklingu przy tworzeniu opakowań to:

  • ochrona lasów przed wycięciem;
  • ograniczenie zużycia surowców pierwotnych;
  • zminimalizowanie powierzchni składowania odpadów;
  • redukcja zanieczyszczeń wody oraz powietrza powstałych przy produkcji papieru;
  • niższa kwota wyrobu końcowego.

Korzystanie z ekologicznych pudełek to również doskonały sposób na budowanie pozytywnego wizerunku firmy w społeczeństwie. Dzięki ich użyciu np. do wysyłki towarów marka będzie postrzegana jako dbająca o środowisko naturalne, co może w efekcie zaowocować wzrostem zainteresowania jej usługami/produktami.

OPAKOWANIE Z RECYKLINGU NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI

Każdy, kto sądzi, że pudełka ozdobne, do produkcji których stosuje się makulaturę, są gorsze, jest w błędzie. Zarówno karton, jak i tektura to tworzywa powstające w dużej mierze z papieru recyklingowego. Różnią się one między sobą gramaturą. Karton ma od 160 do 315 g/m2, z kolei tektura powyżej 315 g/m2. Wersja lita to produkt całkowicie ekologiczny, gdyż do jej produkcji używa się wyłącznie makulatury.

Zobacz Polecane Pudełka EKO:

WN117 EKO
Pudełko z zamknięciem kopertowym na zestaw prezentowy

Pudelko EKO

kosz prezentowy EKO
KS01 EKO
Kosz prezentowy

Pudelko EKO

Kosz prezentowy
KS02-03
Kosz prezentowy

Pudelko EKO

WN116 EKO
Pudełko szufladkowe

Pudelko EKO

PR07 EKO Pudełko cubus

Pudelko EKO