Na co zwrócić uwagę przy wybieraniu pudełka na prezent?

Wręczanie i otrzymywanie upominków to przyjemność – nie da się tej kwestii zaprzeczyć. Jednak jak powszechnie wiadomo, prezent w wygniecionej reklamówce czy też bez żadnego opakowania nie zrobi dobrego wrażenia na osobie obdarowywanej. Warto więc zadbać o eleganckie i praktyczne pudełka na prezent, które będzą stanowiły idealną oprawę zawartości.  Na  szczęście  producenci  tacy  jak  firma  Promis  oferują  szeroką  gamę  opakowań  kartonowych,  które doskonale sprawdzają się w roli idealnego pudełka na prezent.

Wybierając opakowanie okolicznościowe należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii, co zdecydowanie pomoże w zakupie modelu idealnego pudełka na prezent. Przede wszystkim konieczne jest dopasowanie rozmiarów i kształtu pudełka do gabarytów i kształtu prezentu. Nie może być ani za małe, ani za duże. Zbyt małe nie pomieści zawartości, może też porozdzierać się, jeżeli na siłę będziemy próbować wcisnąć przedmiot do środka.

Pudełko kartonowe na prezent – jakie powinno być?

Ponadto taki wypchany do granic możliwości kartonik nie będzie wyglądać elegancko. Za to w przypadku zbyt dużego opakowania zawartość może niekontrolowanie przesuwać się wewnątrz, co w przypadku przedmiotów ze szkła czy ceramiki może skutkować stłuczeniem lub uszkodzeniem. Koniecznie też musimy zastanowić się nad tym, w jaki sposób opakowanie powinno się otwierać i zamykać. Tutaj najchętniej wybieraną opcją są modele typu dno-wieczko, ale świetnie sprawdzają się również wyjątkowo eleganckie pudełka zamykane na magnesy. Dobrym rozwiązaniem, na przykład w sytuacji, kiedy zamierzamy obdarować kogoś zestawem herbat lub czekoladkami, są pudełka na prezent z fantazyjnym zamknięciem. Ciekawą propozycją są również opakowania kartonowe z okienkiem, przypominające kształtem torebkę. Występują one w różnych rozmiarach, posiadają praktyczny uchwyt i doskonale sprawdzą się jako oprawa jednej, dwóch, a nawet trzech butelek alkoholu.

Jaki kolor wybrać?

Poszukując odpowiedniego opakowania prezentu warto również zwrócić uwagę na kolor pudełka na prezent oraz na ewentualne wykończenie. Osoba obdarowywana z pewnością doceni wariant dopasowany do jego gustu czy upodobań. Do wyboru mamy modele wykonywane z naturalnych papierów kraftowych, papierów ozdobnych w różnych kolorach lub papierów z zadrukiem offsetowym czy cyfrowym. Możliwe jest też wykonanie personalizowanych nadruków, które dodatkowo ubogacają wizualną atrakcyjność produktu. Połyskujące satynowo złoto, intensywna czerń, soczysta czerwień czy tzw. tłoczenie na sucho to tylko niektóre z dostępnych opcji, którym z pewnością warto się przyjrzeć, dokonując wyboru.

Gdzie zamówić pudełka na prezent?

Najlepiej skorzystać z oferty firmy Promis, która posiada wieloletnie doświadczenie w produkcji tego typu asortymentu i po prostu zna się na rzeczy. Dzięki temu będziemy mogli liczyć na to, że pudełka na prezent zostaną wykonane z wysokiej jakości materiałów, a różnorodność dostępnych rozwiązań sprawi, że dobór tej najodpowiedniejszej opcji nie będzie stanowił większego problemu. Takie rozwiązanie sprawdzi się szczególnie w sytuacjach, kiedy takich personalizowanych kartoników na prezenty musimy zamówić więcej, na przykład z okazji ważnej, firmowej uroczystości.

Zobacz Polecane Pudełka Prezentowe:

HM103
Pudelko okladkowe

Pudelko ze wstążką

PR01Pudełka OZDOBNE

Pudełka z wieczkiem

RW04-01
Pudełko na prezent kartonowe z kokardą

Pudełka prezentowe

wysokogatunkowe pudełko gift box na krawat apaszkę szal ręcznie oklejane hm116
KR11-01
Eleganckie pudełko na kartę zamykane na magnesy

Pudełka dedykowane

estetyczne kartonowe opakowanie etui na zaproszenie karnet voucher rw16
RW16 Pudełka na karte voucher

Pudełko etui na kartę