Krótki przewodnik po najpopularniejszych rodzajach opakowań prezentowych

W ofercie firmy PROMIS dostępnych jest wiele wariantów opakowań prezentowych. W nich można umieszczać mniejsze lub większe upominki, przeznaczone dla kontrahentów i pracowników z okazji świąt, jubileuszy lub formalnych spotkań. Jakie pudełka cieszą się największą popularnością? Czym się one wyróżniają? Wszystkiego dowiesz się w naszym krótkim przewodniku.

Pudełka w klasycznym kształcie

To jedne z opakowań prezentowych cieszących się największą popularnością. Wyróżniają się one starannym wykonaniem, wysoką trwałością i wielkością sprawiającą, że w tego rodzaju opakowaniach można umieścić wiele produktów — m.in. buty, notesy, gry planszowe czy kalendarze. Modele klasyczne składane są bez użycia kleju, swobodnie się otwierają i zamykają przy pomocy pokrywy stanowiącej osobny element dwuczęściowego zestawu. Ich dodatkowym elementem jest elegancka wstążka, która może podkreślać kolorystykę pudełka lub tworzyć z nią ciekawy kontrast.

Modele w nieszablonowym kształcie

Drobniejsze elementy — takie jak słodycze, paski, apaszki czy ozdoby choinkowe — można umieścić w trójkątnych, dwuczęściowych opakowaniach prezentowych. Wyróżniają się one nietypowym kształtem, co przyciąga uwagę i nadaje zawartości dodatkowej elegancji. Nic zatem dziwnego, że tak chętnie wręczane są klientom, kontrahentom i współpracownikom podczas różnych wydarzeń. Trójkątne pudełka nie tylko są dostępne w wielu barwach, ale też można je swobodnie personalizować. Nietypowym kształtem cechują się również tekturowe, 6-kątne kosze, w których można umieścić wino, słodycze oraz inne większe prezenty, niemieszczące się w mniejszych pudełkach. Ich całość dopełnia elegancki wypełniacz, a także wstążka i celofan, idealne do zamknięcia tekturowego koszyka.

Wersje z fantazyjnym zamknięciem

Popularnym rodzajem opakowania prezentowego są modele z fantazyjnym zamknięciem, który sprawia, że otwieranie pudełka staje się emocjonującym doświadczeniem. To może zwiększać ciekawość i oczekiwanie obdarowanej osoby – klienta czy kontrahenta. W drobnych opakowaniach z oryginalnym zamknięciem można umieszczać zestawy herbat, kawy oraz słodyczy.

Opakowania szufladkowe

Pragnąc szczególnie podziękować kontrahentom lub współpracownikom, przedsiębiorcy nierzadko kupują kilka butelek wina lub innego alkoholu, które razem dość sporo ważą. Poręcznie i bezpiecznie można przenieść je dzięki opakowaniom prezentowym w formie solidnych pudełek szufladkowych, których wysuwany element w elegancki sposób ułatwia dostęp do zawartości. Wewnątrz umieścić można również mniejsze i lżejsze upominki, a pustą przestrzeń uzupełnić wybranym wypełnieniem.

Pudełka w formie walizki

Przedsiębiorcom zajmującym się produkcją lub sprzedażą tekstyliów, szczególnie polecamy opakowania prezentowe typu walizka. Są to duże i praktyczne pudełka, idealne do umieszczenia w nich koca, pościeli, obrusa lub innego, podobnego akcesorium. Ich dodatkowym elementem są tekturowe wkładki, które dbają o stabilność zawartości. Co więcej, można w nie zapakować dodatkowe upominki, takie jak butelki lub zestawy słodyczy. O łatwość przeniesienia dbają uchwyty z mocnej taśmy.

Pudełka prezentowe – typ sześcian i torebka

Innym, popularnym opakowaniem prezentowym są modele cubus (w kształcie sześcianu). To niewielkie, eleganckie pudełka ze sztywnej tektury, w których można umieścić m.in. biżuterię. Ich nieco większymi odpowiednikami są modele z wygodnym uchwytem, który sprawia, że przypominają one swoim kształtem torebkę. Są idealne do umieszczenia w nich świecy, bombki, kawy lub zestawu słodyczy.

Należy zaznaczyć, że wybór odpowiedniego pudełka zależy od rodzaju prezentu i charakteru wydarzenia. Dobrze dopasowane zapewniają elegancki i bezpieczny transport upominków, przeznaczonych dla kontrahentów i pracowników. W przygotowanym przez nas zestawieniu umieściliśmy jedynie kilka przykładów najpopularniejszych rodzajów opakowań prezentowych. Więcej z nich dostępnych jest w naszym sklepie — wszystkie oferujemy w różnych rozmiarach oraz kolorach.

Zobacz Polecane Pudełka Prezentowe:

HM103
Pudelko okladkowe

Pudelko ze wstążką

PR01Pudełka OZDOBNE

Pudełka z wieczkiem

RW04-01
Pudełko na prezent kartonowe z kokardą

Pudełka prezentowe

wysokogatunkowe pudełko gift box na krawat apaszkę szal ręcznie oklejane hm116
KR11-01
Eleganckie pudełko na kartę zamykane na magnesy

Pudełka dedykowane

estetyczne kartonowe opakowanie etui na zaproszenie karnet voucher rw16
RW16 Pudełka na karte voucher

Pudełko etui na kartę